Den naruby

6. listopadu 2011 v 23:27 | Kopytnateček |  Malý Kopytnateček píše pohádky na téma týdne
Kdo to na mě v noci kouká,
moudrá sova shora houká.
Noční příběh vypráví,
moc se při tom nepýří.
Moudrou odpověď tu ona dá,
když otázku někdo pokládá.
Miminko nám hnedle uspí,
paní sovy příběh noční.


Jednou takhle Kopytnateček se Slimáčkem dostali úkol, od paní vydry hlídat malé vydří miminko Vydronelku. Oba se těšili jak si s Vydronelkou užijí plno zábavy, miminka totiž přeci bývají moc zábavná.

Když si miminko od paní vydry brali, zrovinka spinkalo. Vypadalo jako malý andílek. Proto si Kopytnateček se Slimíkem začali hrát bez Vydronelky. Ta spinkala dlouho, a když se ze svého spánku probrala, tak jen se žádostí o jídlo a pak hned zase usnula. Takhle to pokračovalo až do večera. To už byli oba unavení a těšili se do pelíšku, jak si po náročném dni odpočinou. Malou Vyydronelku uložili též do postýlky a sami se šli uložit ke spánku.
Jen co oba zavřeli očka a začali se nořit do říše snů, probralo je plakání miminka. Kopytnateček si myslel, že miminku třeba jen vypadl s pusinky dudlík, proto v polospánku došel k postýlce a kopýtkem začal hledat cumlík. To už se mu vydronelka ale začala smát. Kopý tedy otevřel i druhé očko a uviděl jak Vydronelka sedí v postýlce, dudlíkem vesele pohupuje v pusince, oči má vykulené jak dva knoflíky a baví se pohledem na Kopytnatečka.
To už se k nim přidal i Slimík s dotazem co že to tu v noci dělají takový rámus.
Kopytnatečkovi to ihned došlo a tak to Slimáčkovi pověděl. Vydronelka spinkala celý den a teď už tedy spát nebude. Obrátila si den prostě na ruby. Ve dne si klidně spala a v noci když měla v klidu snít tak si chce hrát.
,,To přeci nejde, všichni v noci spinkáme" odpověděl na to Slimík.
,,Ne, to není tak úplně pravda, pojďte, něco vám ukážu" řekl Kopí dvěma nočním společníkům.
Dal Vydronelku do kočárku a spolu se Slimíkem vyšli ven.
Udělali jen pár kroků, když zaslechli hluboké, HŮŮŮ HŮŮŮŮŮŮŮ.
,,Slyšíte, to je první noční zvířátko."
Na stromě u domečku seděla moudrá sova, s obrovskými očima. Všichni tři se u stromu zastavili a Slimáček se to hned optal proč, že to paní sova v noci nespí.
Paní sova ráda odpověděla, řekla, že nemá ráda denní světlo, její oči na něj nejsou zvyklé, také potravu lépe najde v noci. Slimáček se moc divil a hned se ptal sovy, zda jí takto v noci samotné není smutno. Ta se jen houkavě zasmála. Že prý sama není, řekla jim.
,,V noci neponocují jen sovy. Když na chvilinku ztichneme tak uvidíme i další chcete je ukázat?"
Všichni tři horlivě přikývli, usadili se pod strom a čekali. V tichosti pozorovali krajinu zahalenou do černého sametu.
Po chvilce klidu sova jen zdvihla lehce křídlo a ukázala nad jejich hlavy. Chvíli nikdo z nich nic neviděl a pak uviděli malou okřídlenou myšku.
,,Kdo to je?" špitl Kopytnateček.
,,Netopýr, přeci" odpověděla sova.
Potom opět v tichosti čekali, dokud paní sova neukázala jiným směrem. Tentokrát ukázala směrem k malému lesíku, tam u kraje se mihlo něco rezavého a hned za ním pár stejných, jen menších klubíček. To paní liška ukazovala liščatům krásy lesa. Další z nočních sousedů bydlel na střeše domečku, na který bylo od stromu vidět. Seděl tam kocour s kočkou a pěli svou noční serenádu. Jen co si jich všimli, už jim sova ukazovala dolů na zem, kde něco podupávalo a funělo, chvilku jim to trvalo, než postřehli bodlinatého ježka. Z druhé strany si to štrádoval zase šedavý myšák a nad hlavami jim kroužil noční motýl jinak zvaný můra.
Kopytnateček se Slimáčkem nevěřili vlastním očím, kolik zvířátek je v noci vzhůru. Chtěli říci, že se ani nediví, že Vydronelka také nespí, když v noci je to tak zajímavé, jenže ona už to pravda nebyla.
Než jim paní sova ukázala všechny její noční společníky malá Vydronelka už zase spokojeně pochrupávala. Tak ani Slimík s Kopým nelenili, rychle se s paní sovou rozloučili a mazali také spinkat, než se jim to malé vydří miminko znovu probudí.

A co vy jste spíš denním nebo nočním zvířátkem?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama