Kdepak je ta paní zima?

7. ledna 2012 v 10:36 | Kopytnateček |  Příhody Malého Kopytnatečka
Kdepak je ta paní zima,
že by na nás zapoměla?
Ona dobře ví,
kdy má převzít vládnutí.
Tvrdě ovšem usnula,
proto letos zaspla.


Loni touhle dobou u nás v Kopytnatečkově měli už všichni před domečky stádo huhuláků. Z okapů trčely dolů průhledné, lesklé rampouchy a děda mráz kreslil svou pastelkou umělecká díla na okenice. Jenže letos kde nic tu nic. Všude jenom bláto, vítr ohýbá vše, co mu stojí v cestě, no prostě místo zimy tu je podzim jako vyšitý.
Ani letošní výprava do hor, pár členů Kopytnatečkova, nepomohl. Sníh jsme ani ve vysokých kopcích nepotkali. Takže zabalené sáně, rukavice a kulichy nám byly trošku k ničemu. Ještě že jsme nevěšely hlavy dolů a hned vymysleli plno záložních plánů. Takže když jsme sníh nepotkali, nepotkali jsme ani paní nudu.
Místo blbnutí na bílých kopcích jsme dělali nálety do restauračních zařízení na různé mňamky. Sáně a čertovská prkénka jsme vyměnili za horalové obutí a vyrazili na túry. Večery problbli u společenských her a než jsme se nadáli tak týden v horském prostředí byl u konce.
Poslední večer v horách jsme se náležitě rozloučili se starým rokem a na počest toho nového otevřeli rychlé špunty s příchutí jahodovou :)
Bílá hmota mi ovšem stejně chybí, jsem totiž kopytnateček zimu milující a tak už od konce léta si brousím zoubky na to, jak se pořádně vyválím ve sněhových závějích. Proto pevně doufám, že se nám ta bílá paní s mrazivým dědečkem, ještě aspoň na ty dva zbývající měsíce, ukáže a to v plné své kráse se vším všudy. Že uslyším křupat zmrzlí sníh pod nohama, protáhnu kopýtka na zmrzlém kačáku a domů se z procházek budu vracet s červeným čumáčkem.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama