Zlobivý zoubek

26. září 2012 v 10:56 | Kopytnateček |  Příhody Malého Kopytnatečka

Dneska jsem muselo jít na návštěvu,
na kterou chodím opravdu nerado.
Ke komu že jsem se to vydalo?
To se dovíte z vyprávění :)


Doma v kuchyni máme takovou tu veřejně-tajnou skrýš. Ve skrýši je krásná květinová dóza a v ní…
V ní jsou různé druhy sušenek, čokoládových bonbónů a dalších různých laskomin.
Pokaždém obědě do téhle květinové dózy vsunu své kopýtko a vyberu jednu laskominu (dobře někdy dvě :). Také je známo, že kdo sní poslední sušenku, ten doplňuje celou dózičku.
Jednou takhle po obědě jsem zase šlo vylovit jednu z těchto dobrůtek ze skrýše. Nikdy nekoukám dovnitř, vždy lovím dobroty po slepu. Tentokrát padl do kopýtka čokoládový piškotek s malinovou marmeládou. Mlsně jsem se olízlo a zakouslo se s chutí do té měkké dobroty.
V tom mi ale tlamičkou projela tupá bolest. ZUB! Pomyslelo jsem si. Piškot jsem ani nedojedlo, jak mi ten darebák jeden chuť pokazil. Vypláchlo jsem si pusu vodou a bolest odezněla stejně rychle, jako přišla.
Pár dní jsem na sladké nepomyslelo a na bolest rychle zapomnělo. Tak se není čemu divit, že po těch pár dnech jsem se i k sladkostem navrátilo.
Nějaký čas to takhle vydrželo, ale to by nebyl zub zubem, aby se ke své bolesti přeci jen nevrátil. Rozhodl se pro to, zrovna když jsem si louskalo oříšky. Skouslo jsem a, au au au.
Tentokrát ale nic nepomáhalo. Zoubek bolet nepřestával, ba naopak, ještě nechal napuchnout celou mou tlamičku.
Nedalo se nic dělat, ráno jsem muselo tedy vyrazit k paní zubařce, aby si zoubek řádně proklepla. Diagnóza byla jasná, zoubek může zůstat, ale musí dostat záplatu. A tak jsem pár vteřin poslouchalo Bzzzum, Bzuuum. A pak bylo po bolesti. Jako když švihne kouzelným proutkem.
Pěkně jsem poděkovalo a mohlo se těšit, jak si zas budu moc dát čokoládový bonbón :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama